таг: Ilya

Медведев го искористи заморот кај Александар Зверев

0
Рускиот тенисер Данил Медведев го искористи моментот на замор кај Алексндар Зверев и...

Медведев: Знам дека не е фер, но би сакал сите турнири...

0
Данил Медведев триумфално го заврши првиот дел од сезоната. Пред доаѓањето во Европа,...

Тиафо и Медведев, први полуфиналисти во “Индијан Велс”

0
Френсис Тиафо и Данил Медведев се првите полуфиналисти на Мастерсот во “Индијан Велс”....