таг: Илиоски

Видеолотарија го поддржа Бобан Илиоски во неговите спортски предизвици

0
Видеолотарија Касинос Австрија го препозна потенцијалот на Бобан Илиоски, одлучувајќи да му ја даде потребната доверба и...

Бобан Илиоски е нов европски шампион во кикбокс!

0
Македонскиот кик-боксер Бобан Илиоски запиша голем успех и стана европски шампион. Во големото финале тој го совлада...