таг: Holger

Рубљов го елиминира Руне и ќе игра против Ѓоковиќ или Де...

0
Андреј Рубљов се пласираше во четвртфиналето на Австралија опен. Во драматичен меч рускиот тенисер го...

Холгер Руне против Ѓоковиќ, за титулата во Париз

0
Холгер Руне го забележа најголемиот успех во досегашната кариера, избори пласман во финалето на Мастерсот...