таг: handball

Хансен надвор од ракометот, поради преголемиот стрес

0
Данскиот репрезентативец и еден од најдобрите светски ракометари, Микел Хансен, одлучил да земе одмор во...

ИХФ го објави идеалниот тим на Мундијалот

0
Светската Ракометна Федерација (ИХФ) го објави идеалниот тим на Мундијалот кој во изминатиов период се...

Сагосен: Се подготвуваме најдобро што можеме за Македонија

0
Полска буди убави спомени кај норвешкиот машки ракомет. Во 2016 година, Норвешка заврши на четвртото...