таг: Greece

Медведев и Алкараз во четвртфинале, изненади Хачанов

0
Само еден час и десет минути му беа потребни на Данил Медведев да...

Циципас стартуваше со победа на тенискиот турнир во Ротердам

0
Првиот носител Стефанос Циципас стартуваше со победа на тенискиот турнир на тврда подлога во Ротердам...

Циципас е првиот финалист на Австралија опен

0
Стефанос Циципас со победата против Карен Хачанов од 3:1 во сетови (7:6, 6:4, 6:7, 6:3)...

Циципас победи и закажа средба со Јиржи Лежечка

0
Грчкиот тенисер Стефанос Циципас го победи италијанецот Јаник Синер во осминафиналето на Австралија опен и...