таг: Golden

Клиперс подобар од Голден Стејт, петти натпревар со 30 поени за...

0
Стеф Кари и Џоел Ембид ја обележаа изминатата ноќ во НБА лигата. Кари...

Клеј Томпсон погоди 12 тројки од 16 обиди

0
Актуелните шампиони, Голден стејт славеа во дуелот со Оклахома 141:114. Клеј Томпсон погоди 12 тројки...

Бостон во продолжение славеше против Голден Стејт

0
Бостон Селтикс славеа пред своите гледачи по продолжението против Голден Стејт со 121:118 и со тоа го забележаа осмиот триумф во низа. Стеф...

Hов дебакл на Вориорс, Сијакам го победи Њујорк

0
Лош натпревар одиграа актуелните шампиони Голден Стејт вориорс. Во Бруклин, Нетс славеа со 143:113. Вориорс имаат големи проблеми со повредени играчи, во отсуство...

Победа за Бостон, Феникс подобар од Голден Стејт

0
Бостон Селтикс продолжува доминацијата во Источната Конференција, победувајќи денеска против Атланта на гостински терен со...

НБА: Лејкерси немоќни против шампионот

0
Со два меча изминатата ноќ, започна новата сезона во НБА, најсилната кошаркарска лига во светот....