таг: goalkeeper

Баерн и Интер, во трка за шпанскиот голман Давид де Хеа

0
Баерн Минхен и Интер се клубовите кои се најзаинтересирани за шпанскиот голман Давид...

Манчестер Јунајтед го претстави Андре Онана

0
Андре Онана е новиот голман на Манчестер Јунајтед, официјално објави клубот од „Олд...

Онана се збогува со „неаѕурите“, утре е презентација кај Јунајтед

0
Андре Онана се прости од своите поранешни соиграчи во Интер и се очекува...

За 50 милиони евра од Интер се сели во Манчестер Јунајтед

0
Камерунскиот голман Андре Онана ќе биде новиот чувар на мрежата на Манчестер јунајтед....

Де Хеа од “Олд Трафорд” се сели во Париз?

0
Давид Де Хеа, кој го напушти Манчестер Јунајтед, може да прејде во Пари...

Онана се договори со Ман. Јунајтед, се чека на Интер

0
Манчестер Јунајтед и Андре Онана ги договорија сите детали околу идната соработка и...

Тер Штеген, е блиску до поставување на рекорд во Ла Лига

0
Голманот на Барселона, Марк-Андре тер Штеген, е многу блиску до поставување на извонреден...

Де Хеа е најдобар голман на сезоната во Премиер Лигата

0
Давид де Хеа ја осигура првата индивидуална награда во сезоната. Со непримениот гол...

Левандовски: Ќе навивам за Баерн, момците ќе ја освојат титулата

0
Роберт Левандовски подемот го започна во Борусија Дортмунд, потоа играше во Баерн, а...

Мануел Нојер, почна со тимски тренинзи

0
Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер, почна со тимски тренинзи. Германскиот репрезентативец ја...