таг: George

“МВП треба да игра помеѓу 75 и 82 натпревари по сезона”

0
Кошаркарот на Лос Анџелес Kлиперс, Пол Џорџ, смета дека играчот мора да одигра најмалку 75...

Расел: Кога ја поминав целта, мојата кариерата ми блесна пред очите

0
Британскиот возач Џорџ Расел успеа прв да ја мине целта на бразилската трка што се...