таг: Gael

Францускиот тенисер се врати, но веднаш загуби во Индијан Велс

0
Францускиот тенисер Гаел Монфис по пауза од повеќе од седум месеци се врати на тенискиот...

Откриено зошто Монфилс нема да игра на “Австралија Опен”

0
Францускиот тенисер Гаел Монфилс нема да игра на Австралија Опен. Причината за пропуштањето на првиот...