таг: forehand

Ново изненадување во Мелбурн, елиминирана е Ига Швјонтек

0
Светската тенисерка број еден Ига Швјонтек го заврши учеството на Австралија Oпен во четвртото коло,...

Рубљев и Руне, сигурно до следната рунда на Австралија Опен

0
Bо Мелбурн се одиграа пет дуели, а фаворитите продолжија според планот. Андре Рубљев за два часа...