таг: Finland

Познат е првиот полуфиналист во турнирот во Мајами

0
Средбата меѓу Карлос Алкараз и Тејлор Фриц на Мастерсот во Мајами е одложена...

Ботас: Не знам зошто ФИА сака да не контролира

0
Валтери Ботас, асот на Алфа Ромео во Формула 1 ја коментираше одлуката на ФИА да...