таг: Fernando

Португалија во преговори со бившиот тренер на Белгија

0
Роберто Мартинез може да го преземе кормилото на репрезентацијата на Португалија. Стратегот ја водеше Белгија...

Алонсо: Уште една трка и тогаш конечно е готово!

0
Фернандо Алонсо, наредната недела тој ќе ја вози последната трка за овој тим, и следната сезона ќе...

Алонсо: Титулите на Верстапен вредат повеќе од 7-те на Хамилтон

0
Фернандо Алонсо, во пресрет на трката во Бразил што се вози овој викенд на патеката Интерлагос, повторно...

Скандал, португалскиот тренер Фернандо Сантош осуден за затајување на данок

0
Португалскиот тренер Фернандо Сантош е осуден за затајување данок. Сантош е казнет од португалското правосудство,...