таг: English

Англија без ѕвездата на Арсенал против Македонија

0
Aктуелен вицепрвак на Стариот континент многу веројатно ќе мора да игра против Македонија,...

Бразилeцот Моура ќе го напушти Тотенхем на крајот на сезоната

0
Бразилскиот фудбалер Лукас Моура ќе го напушти Тотенхем на крајот на сезоната по...

Де Хеа е најдобар голман на сезоната во Премиер Лигата

0
Давид де Хеа ја осигура првата индивидуална награда во сезоната. Со непримениот гол...

Невеш се договори со Барселона, Ансу Фати си оди од Камп...

0
Португалецот Рубен Невеш (26) ќе стане нов играч на Барселона. Невеш ги договорил...

Мекалистер го известил Брајтон дека на лето ќе се пресели во...

0
Алексис Мекалистер, аргентински репрезентативец и фудбалер на Брајтон е подготвен да го напушти...

Артета: Мора да победиме, ако сакаме титула на шампион

0
Арсенал во среда ќе го одигра најважниот натпревар оваа сезона. Лидерот во Премиер...

Шест екипи од Премиер Лигата ќе одиграат 9 натпревари во САД

0
Премиер лигата најави дека летово ќе организира претсезонски турнир во САД на кој...

Солскјер е еден од најсериозните кандидати за познатиот белгиски клуб

0
Норвешкиот стратег Оле Гунар Солскјер е еден од најсериозните кандидати за нов тренер...

На местото на Антонио Конте, доаѓа млад германски тренер

0
„Скај спортс“, објави дека претседателот на Тотенхем сакал да го доведе Нагелсман во 2019 година, кога Маурисио...

Конте се враќа во Италија и ќе седне на клупата на...

0
Антонио Конте ќе се врати во Италија каде би можел да ја преземе...