таг: елиминацијата

Буњамин Шабани: Да останеме што подолго во Европа

0
По елиминацијата во првото коло од квалификациите за Лигата на Шампионите, македонскиот првак Струга Трум...

Bториот носител Каспер Руд елиминиран од Австралија опен

0
По елиминацијата на првиот носител Рафаел Надал, од Австралија опен испадна и вториот носител, Каспер Руд. Норвешкиот тенисер во второто коло загуби од...

Роналдо откри кого посакува да биде прв на СП во Катар

0
По елиминацијата на Португалија, Кристијано Роналдо за англиските медиуми го коментираше исходот на Светското првенство во Катар....

Марка: Повторно се загубивме во додавањата, без удар кон голот

0
Престижните шпански спортски медиуми жестоко ја критикуваат репрезентацијата по елиминацијата од Мундијалот во Катар. Мароко во пенал-рулетот ја елиминираше Шпанија. По 120 минути...

Марсело Биелса на селекторското место на Уругвај?!

0
Три селекторски жртви паднаа веднаш по елиминацијата на националните тимови на Гана, Мексико и. На повидок е...