таг: Elena

Сабаленка и Рибакина во финалето на Индијан Велс

0
Арина Сабаленка и Елена Рибакина ќе се борат за трофејот на Мастерсот во...

Почина италијанска скијачка Елена Фанкини

0
Поранешната италијанска скијачка Елена Фанкини почина на 38.годишна возраст од последици на тумор на мозокот, соопшти Италијанската...

Рибакина прва финалистка, елиминирана Азаренка

0
Елена Рибакина, актуелната шампионка на Вимблдон, избори пласман во финалето на првиот Гренд слем во сезоната, Австралија опен. Русинката која настапува за Казахстан, во...