таг: Durant

Четири тренери добија отказ во НБА Лигата, последниот е Монти Вилијамс

0
По елиминацијата во плејофот од Денвер Hагетс, екипата на Феникс Санс го отпуштија...

Дурант подготвен да игра во својот нов клуб до крајот на...

0
Големата НБА-ѕвезда, Кевин Дурант изјави дека е подготвен да игра во својот нов клуб до крајот на...

Букер ги сопре Далас и Дончич, Јута го декласира Денвер

0
Јута Џез на домашен терен го совлада Денвер Нагетс со резултат 123:102. Џамал ​​Мареј и...