таг: Дмирти

Песков: Нападот врз руската амбасада во Кабул е терористички чин

0
Портпаролот на Кремљ, Дмирти Песков изјави дека денешниот напад врз руската амбасада во Кабул е терористички напад. „Најостро ги...