таг: Dinamo’s

Аријан Адеми сонува враќање во Динамо…..како тренер!

0
После 13 години, 373 меча, преку 20 трофеи, над 100 европски средби и...

Динамо падна во Австрија, прв триумф за Лајпциг

0
Салцбург го победи Динамо Загреб со 1-0. Аријан Адеми го одигра целиот натпревар, а Стефан...