таг: Denmark’s

По тригодишна пауза, Вознијацки му се враќа на тенисот

0
Поранешната најдобра тенисерка на светот, Данката Каролина Вознијацки, одлучи да се врати од...

Хансен надвор од ракометот, поради преголемиот стрес

0
Данскиот репрезентативец и еден од најдобрите светски ракометари, Микел Хансен, одлучил да земе одмор во...

Ериксен не стапна на терен, а веќе постигнува ,,голови“

0
Навивачите на Брентфорд, но и на Ериксен побрзаа да обезбедат фантастичен дрес, додека пораки до клубот стигнаа и...