fbpx

таг: Dembele

ПСЖ откри зошто не го ангажира Дембеле

0
Репрезентативецот на Франција, Осман Дембеле, беше една од главните теми за време на летниот преоден рок откако прво ги напушти редовите на Барселона,...

Дембеле тврди дека не сакал да ја напушти Барселона

0
Фудбалерот на Барселона, Усман Дембеле изјави дека никогаш не сакал да го напушти клубот и додаде дека има добра соработка со тренерот Чави...

Ако замине сега Дембеле, ќе добие половина пари од трансферот

0
Францускиот напаѓач Усман Дембеле пред речиси еден месец го продолжи договорот со Барселона, а новиот договор е со важност до летото 2024 година....

Дембеле уште две години верен на Барселона

0
Францускиот интернационалец Осман Дембеле стави крај на сагата за неговата иднина откако потпиша продолжување на договорот со...

Готово е, Дембеле се сели од Барселона

0
Фудбалерот на Барселона, Осман Дембеле, одлучил да замине од „Камп Ноу“ и ќе ја прифати...