таг: Davis

Лејкерси и без Леброн Џејмс го срушија шампионот

0
Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерси одиграа маестрално и славеа против Голден Стејт Вориорс...

Голема победа на Лејкерс, Дејвис подобар од Адетокумбо

0
Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс запишаа голема победа на гостувањето кај Милвоки Бакс (129-133). Средбата...