таг: Daniil

Медведев го искористи заморот кај Александар Зверев

0
Рускиот тенисер Данил Медведев го искористи моментот на замор кај Алексндар Зверев и...

Медведев: Знам дека не е фер, но би сакал сите турнири...

0
Данил Медведев триумфално го заврши првиот дел од сезоната. Пред доаѓањето во Европа,...

Карлос Алкараз се врати на првата позиција на “АТП”

0
Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз го декласираше Данило Медведев во финалето на Индијан Велс...

Тиафо и Медведев, први полуфиналисти во “Индијан Велс”

0
Френсис Тиафо и Данил Медведев се првите полуфиналисти на Мастерсот во “Индијан Велс”....

Првиот тенисер од Кина кој освоил АТП титула

0
Јибинг Ву стана првиот тенисер од Кина кој освоил АТП титула. Ву го освои турнирот...