таг: Dallas

Денвер Нагетс и Феникс Санс, први до полуфиналето на Западот

0
Денвер Нагетс и Феникс Санс закажаа меѓусебен дуел во полуфиналето, во Западната конференцијата....

Вкупно 22,23 милиони луѓе биле во салите на НБА натпреварите

0
Најсилната кошаркарска лига на светот НБА се пофали со нов рекорд на посетеност,...

Петти натпревар со 50 плус поени во кариерата за Лука Дончиќ

0
Далас Маверикс во ноќта зад нас на крилата на неверојатниот Лука Дончиќ ги победи Детроит...

Дончич не успеа да ги сопре Клиперси, победа за Филаделфија

0
Лос Анџелес Клиперс го победи Далас Маверикс со 113:101 во еден од најинтересните натпревари од...

Далас го прати Порцингис во Вашингтон

0
Екипата на Далас реши во последните моменти од преодниот рок во НБА-лигата, да се солободи...