таг: Croatia’s

Мислав Оршиќ, конечно ќе игра во Премиер Лигата

0
Динамо од Загреб е препознатлив по одличната трансфер политика и многубројните скапи продажби на играчи....

Фудбалска Федерација се извини за однесувањето на Ловрен

0
Хрватската Фудбалска Федерација (ХНС) се извини на новинарите за однесувањето на дефанзивецот Дејан Ловрен по...

Модриќ: Аргентина не требаше да добие пенал

0
Лука Модриќ остана без можност да се бори за титулата на Светското првенство (СП) откако...

Брозовиќ пред американецот Адамс и австралиецот Ирвин

0
Останаа уште осум репрезентации во битката за светската титула во Катар. Турнирот се ближи кон...

Модриќ: Да бидеме на најдоброто можно ниво против Мaроко

0
Лука Модриќ одби секаква споредба на претходното и актуелното Светско првенство. Advertisements ...