таг: Cristiano

Саудијците планираат да донесат уште 50 други звучни имиња

0
Арапите, после Кристијано Роналдо планираат да донесат уште 50 други звучни имиња за...

Роналдо: Во тешките периоди, најдобро се гледа кој е од твоја...

0
Кристијано Роналдо признава дека поминал низ најтешкиот период во кариерата при враќањето во...

Кристиjано Роналдо го сака Пепе во Ал Наср

0
Најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо сака во својот нов клуб Ал-Наср да го доведе својот...

“Роналдо е најголемото разочарување на Мундијалот”

0
Лотар Матеус, легендарниот германски фудбалер, истакна дека Кристијано Роналдо за него е најголемото разочарување на...

Роналдо: Меси? Тој најдобриот против кого сум играл

0
Кристијано Роналдо направи интервју со кое предизвика голема полемика и по кое сигурно ќе наиде...

Барcелона против “Црвени Ѓаволи”, Рома со Салзбург

0
Барселона ќе се сретне со Манчестер Јунајтед на првиот чекор од нокаут фазата во Лигата...

Кристијано Роналдо во јануари доаѓа во Милано?

0
Кристијано Роналдо најверојатно на зима ја заврши својата епизода во Манчестер Јунајтед. Португалецот во јануари...

Роналдо ќе му ја врачи „Златната топка“ на најдобриот стрелец?

0
Петкратниот добитник на „Златната топка“, Кристијано Роналдо, ќе присуствува на овогодинешната церемонија на доделување, тврди...

Кристијано Роналдо ,,сака“ трансфер во Интер Мајами?

0
Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо, е заинтересиран за преселба во американскиот клуб Интер Мајами,...