таг: congratulated

Рибакина прва финалистка, елиминирана Азаренка

0
Елена Рибакина, актуелната шампионка на Вимблдон, избори пласман во финалето на првиот Гренд слем во сезоната, Австралија опен. Русинката која настапува за Казахстан, во...

Циципас победи и закажа средба со Јиржи Лежечка

0
Грчкиот тенисер Стефанос Циципас го победи италијанецот Јаник Синер во осминафиналето на Австралија опен и...