таг: Cleveland

Победа за Денвер, Мемфис израмни на 1-1 против Лос Анџелос Лејкерс

0
Екипата на Денвер Нагетс ја победи Минесота Тимбервулвс со 122:113 во вториот натпревар...

Mелоун: Најлошо сценарио е Јокиќ да заигра и да направи поголем...

0
Кошаркарите на Денвер нагетс беа подобри од Голден Стејт вориорс со 112-110 и...

Кливленд Кавалирс, четвртиот тим што обезбеди пласман во плеј-офот

0
Кливленд Кавалирс се четвртиот тим од Источната Kонференција во НБА лигата што обезбеди...

Јокиќ влезе во историјата на Денвер, го минa легендарниот Алекс Инглиш

0
Српскиот центар Никола Јокиќ стигна до 14. трипл дабл во сезоната, а Денвер ја забележа...

„Трипл-дабл“ на Јокиќ, Лејкерси врзаа четири победи

0
Српскиот кошаркар Никола Јокиќ испиша историја со уште една брилијантна партија во НБА лигата. Центарот...