таг: Cити

Гвардиола: Ако сакате да бидете европски првак треба да го победите...

0
Пеп Гвардиола со Манчестер Cити дојде до трето полуфинале по ред, а таму во нова...

Тухел со една изјавa ги налути сите навивачи на Баерн

0
Манчестер Cити доминираше против Баерн Минхен во првиот четвртфинален меч од Лигата на Шампиони (ЛШ)...

Гвардиола: Го извадив Халанд, за да не го урне рекордот на...

0
Манчестер Cити во четвртфиналето на ФА-купот го демолира Барнли со 6-0, а повторно одличен настап...

Пеп Гвардиола: Одиме во Лондон да се обидеме да победиме

0
Менаџерот на Манчестер Cити, Пеп Гвардиола, по победата над Астон Вила (3:1), изјави дека во среда неговиот...

Осум кошаркари учествува во размена и сите останаа без работа!

0
Оклахома Cити и Хјустон направија еден од најбизарни трејдови во НБА. Овие две екипи неодамна направија договор...