таг: Christiano

“Саудиската лига станува се посилна, следната година ќе биде уште подобрa”

0
Напаѓачот на Ал Наср, Кристијано Роналдо, верува дека шампионатот на Саудиска Арабија многу...

Шпанските медиуми: Роналдо не се враќа во Реал Мадрид

0
Според „АС“, Кристијано Роналдо нема да се врати во Реал Мадрид, Португалскиот ас минатата недела...

Роналдо призна: Бев блиску да потпишам за Сити, но…

0
Кристијано Роналдо предизвика цунами со интервјуто кај британскиот новинар Пирс Морган во емисијата „Без цензура“....

Роналдо на излезна врата, Баерн, Челси и ПСЖ чекаат разврска

0
Португалската мегаѕвезда Кристијано Роналдо е на излезна врата од Манчестер Јунајтед откако во шокантно интервју...