таг: cheer

Посетеноста, Катар 2022 далеку подобар од Русија 2018

0
Според ФИФА, посетеност на првите 48 натпревари на Светското првенство во Катар била повеќе од...

“Старата Дама” посилна за тројца фудбалери пред дербито со Интер

0
Јувентус за дербито со Интер ќе биде посилен за тројца фудбалери. Медиумите на Апенините потврдија...

Hавивачите со транспарент: Алегри, не поднесувајте оставка

0
Најтрофејниот италијански клуб Јувентус со поразот од Макаби Хаифа, се наоѓа пред елиминација од Лигата...

Украина вклучена во кандидатурата на Шпанија и Португалија за СП 2030?!

0
Шпанија и Португалија веќе потврдија дека ќе бидат кандидати за заедничка организација на Светското првенство...