таг: celebrate

Италија и Серија А, co седум екипи во осминафиналето на евро...

0
Италијанските екипи се исклучително успешни во Европа оваа сезона, синоќа сите кои играа...

Реал Мадрид за 26 дена, двапати против Ливерпул и Барселона

0
Седум многу тешки натпревари за само 26 дена ги очекуваат фудбалерите на Реал Мадрид, актуелните...

Хансен надвор од ракометот, поради преголемиот стрес

0
Данскиот репрезентативец и еден од најдобрите светски ракометари, Микел Хансен, одлучил да земе одмор во...

ИХФ го објави идеалниот тим на Мундијалот

0
Светската Ракометна Федерација (ИХФ) го објави идеалниот тим на Мундијалот кој во изминатиов период се...

Карим Бензема, го престигна Раул Гонзалес

0
Капитенот на Реал Мадрид, Карим Бензема, го престигна Раул Гонзалес во рангирањето за најмногу постигнати...

Дефанзивец со најмногу асистенции во историјата на Премиер Лигата

0
Во победата на Ливерпул против Астон Вила од 1-3, дефанзивецот на Ливерпул Енди Робертсон стана...

Гоџа и Килде, доминираа на спуст трките во Лејк Луис и...

0
Светскиот Куп во алпско скијање продолжи на американскиот континент. Италијанката Софија Гоџа повторно победи на спустот...

Ривер Плата му „подари“ титула на Бока Јуниорс?!

0
Драмата се одвиваше во последните мигови од двата меча, кои се играа на далечина од...

Баерн урна рекорд на Реал, пет години не знае за пораз...

0
Фудбалерите на Баерн Минхен го декласираа Плзен со 5-0 во натпреварот од третото коло во...

ВИДЕО / Реал е „кралот“ во Лигата на шампионите!

0
Рекордерот по бројот на титули во најелитното натпреварување, над сите очекувања слави во финалето против...