таг: Бускетс

Бускетс ја напушта Барселона на крајот од сезоната

0
Капитенот на Барселона, Серхио Бускетс одлучил да го напушти клубот на крајот на сезоната. „Ел...

Бускетс заедно со Меси ќе игра за Интер Мајами?!

0
Капитенот на Барселона и шпанската репрезентација, Серхио Бускетс од следната сезона ќе игра за Интер Мајами. Непосредно...

Збогум Барса – Бускетс оди кај Бекам

0
Серхио Бускетс е решен да си замине од Барселона на крајот од сезонава, откако искусниот играч за...