таг: Brighton’s

Мекалистер го известил Брајтон дека на лето ќе се пресели во...

0
Алексис Мекалистер, аргентински репрезентативец и фудбалер на Брајтон е подготвен да го напушти...

Поради срцева мана ја заврши кариерата

0
Играчот на Брајтон, Енох Мвепу мора да ја заврши кариерата на 25 години поради срцева...