таг: боксерскиот

Боксерскиот сојуз на САД ја напушти Меѓународната боксерска асоцијација

0
Боксерскиот сојуз на САД (USA Boxing), кој ја претставува најуспешната земја во олимписката...

Фјури за дуелот на 3 декември: Ќе се забавуваат 70 илјади...

0
Во сабота на 3 декември предвиден е да се одржи боксерскиот дуел во тешка категорија меѓу актуелниот...