таг: Boehly

Сопственикот на Челзи, планира да го купи францускиот прволигаш

0
Cпоред Гардијан“, сопственикот на Челзи, американскиот бизнисмен Тод Боли, планира да го купи...

Челси планира да продаде 12 фудбалери и да заработи 260 милиони...

0
Челси во изминатиот период потроши над 600 милиони евра за нови засилувања, по...

Челси е спремен да го избрка тренерот за кого плати 22...

0
Сезоната во која потроши повеќе од 600 милиони евра на нови играчи за Челзи се...