таг: between

Нејмар има две опции, Челси или Саудиска Арабија

0
Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар, наводно побарал дозвола од раководството на францускиот шампион да...

Дембеле се врати во Барселона, уште нема договор

0
Најскапиот фудбалер во историјата на Барселона, французинот Oсманe Дембеле, ја одбил профитабилната понуда...

Ливерпул се вклучува во битката за Виктор Осимен

0
Ливерпул е уште еден клуб заинтересиран за напаѓачот на Наполи, Виктор Осимен. Јирген...

Милан во Холандија  ја пронајде замената за Сандро Тонали

0
Милан е заинтересиран за ѕвездата на ПСВ Ајндховен, Ибрахима Сангаре. „Росонерите“ бараат замена...

Ди Марија се враќа во првиот клуб на европско тло

0
Аргентинскиот интернационалец Анхел Ди Марија ќе се врати во Бенфика, неговиот прв клуб...

Меси, кариерата ќе ја продолжи во Саудиска Арабија или во САД

0
Лионел Меси нема да го продолжи договорот со ПСЖ и нема да се...

Белингам сака до игра во Реал Мадрид и во клуб со...

0
Реал Мадрид подготвува мала реконструкција во редот за врска. Главни играчи во овој...

Осимен го урна рекордот на легендарниот Џорџ Веа

0
Откако во четвртокот ја обезбедија шампионската титула во Удине, фудбалерите на Наполи ја...

Елиф Елмас: Сонот на Неапол стана стварност

0
Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас, со Наполи ја слави шампионската титула во Серија А....

Dи Марија му се налутил на Алегри, нема да игра против...

0
Јувентус го чека тешко гостување кај Болоња во Серија А, откако поранешниот шампион...