fbpx

таг: Benzema

Карим Бензема, го престигна Раул Гонзалес

0
Капитенот на Реал Мадрид, Карим Бензема, го престигна Раул Гонзалес во рангирањето за најмногу постигнати...

Бензема одлучил, уште 2 години на „Сантијаго Бернабеу“

0
Шпанскиот и европски шампион Реал Мадрид ќе го задржи Карим Бензема најмалку уште две години,...

Бензема: Ја напишав мојата приказна, а нашата завршува тука

0
Најдобриот фудбалер за 2022 година, Карим Бензема реши да се повлече од националниот тим со...

Бензема го пропушта Мундијалот во Катар!

0
Карим Бензема, нема да игра на Мундијалот во Катар кој почнува денеска поради скинат квадрицепс....

Бензема не издржа ниту 15 минути од тренингот

0
Карим Бензема носи главоболка за Дидие Дешамп, во пресрет на Светското првенство во Катар. Првиот...

Бензема ќе паузира еден месец

0
Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Карим Бензема, ќе отсуствува еден месец поради повреда со која...

Реал Мадрид со Бензема против Пари Сен Жермен

0
Реал Мадрид го објави списокот на играчи за следниот натпревар, против ПСЖ, во Лигата на...