таг: begins

За исклучување од евро-куповите, Барселона ќе бара дебело обештетување

0
Скандалите во светот на фудбалот на крајот на минатата и почетокот на оваа...

Шпанските обвинители не пронашле докази за cлучајот “Негреира”

0
Шпанските обвинители не пронашле докази дека постојаните исплати на Барселона до компанијата на...

Пресврт, најдени документи со кои се ослободува Барселона од обвинувањата

0
Новите докази до кои дојде мадридскиот весник „Либертад Дигитал“ донесоа целосен пресврт во...

Тебас бара оставка од Лапорта за скандалот со поранешниот судија

0
Претседателот на Ла лига, Хавиер Тебас, чека објаснување од Барселона во врска со скандалот поврзан...