таг: before

Барселона го договори првиот трансфер за новата сезона

0
Каталонскиот гигант Барселона го договори првиот трансфер за новата сезона. Раководството ги детализира...

Серхио Рамос: Тој е најдобриот играч во историјата на фудбалот

0
Откако 15 години играше против Лионел Меси, Серхио Рамос изненади со интервјуто за ТВ ПСЖ....

Ботас: Не знам зошто ФИА сака да не контролира

0
Валтери Ботас, асот на Алфа Ромео во Формула 1 ја коментираше одлуката на ФИА да...

Чави: Се надевам дека овој трофеј нема да биде и последен

0
Екипата на Барселона го освои првиот трофеј во ерата на Чави Хернандез. Во финалето од...

Неизвесен настапoт на двете ѕвезди на Швајцарија против Србија

0
Фудбалската репрезентација на Швајцарија се соочува со проблеми со повреди во пресрет на клучниот натпревар...

“Старата Дама” посилна за тројца фудбалери пред дербито со Интер

0
Јувентус за дербито со Интер ќе биде посилен за тројца фудбалери. Медиумите на Апенините потврдија...

Леброн Џејмс за прв пат ја почнува сезоната со четири порази

0
Лос Анџелес Лејкерс очигледно се еден од најслабите тимови во НБА-лигата сезонава иако имаа ѕвезден...

Hавивачите со транспарент: Алегри, не поднесувајте оставка

0
Најтрофејниот италијански клуб Јувентус со поразот од Макаби Хаифа, се наоѓа пред елиминација од Лигата...

Алфи го носи Ерлинг во Манчестер Сити

0
Манчестер Сити се чини дека е во предност да ги обезбеди услугите на Ерлинг Халанд...

ПСЖ против Реал Мадрид без Серхио Рамос

0
Дефанзивецот на ПСЖ, Серхио Рамос се очекува да отсуствува на натпреварот против Реал Мадрид во...