таг: beating

Дуелот Фјури-Усик на 29 април, двете страни се блиску до договорот

0
Големиот дуел за обединувањето на светските титули во тешка категорија меѓу британскиот боксер Тајсон Фјури...

Тајсон Фјури: Не знам кога ќе прекинам со боксот

0
Британскиот боксер Тајсон Фјури во интервју за „БТ Спортс“, истакна дека парите, победите и титулите...