таг: Bayern’s

Садио Мане му се придружува на Канте и Брозовиќ?!

0
Садио Мане не е во плановите на Баерн Минхен за претстојната сезона, пишуваат...

Павар го информирал клубот дека сака да си замине од Минхен

0
Дефанзивецот на Баерн Минхен, Бенџамин Павар го информирал клубот дека по крајот на...

Кансело, во една сезона освои две шампионски титули

0
Португалскиот интернационалец Жоао Кансело е раритет во европскиот фудбал, а оваа сезона му...

Томас Милер, летово заминува од Баерн Минхен?

0
Томас Милер (33) сериозно размислува да го напушти Баерн. Клупската легенда не бил...

Мануел Нојер, почна со тимски тренинзи

0
Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер, почна со тимски тренинзи. Германскиот репрезентативец ја...

Томас Милер најблиску до рекордот на Марадона

0
Диего Марадона запиша осум асистенции во своите настапи на Мундијалите и стои осамен на врвот...

Кингсли Коман: Сега е на нас редот да ги победиме

0
Ждрепката за нокаут-фазата во Лигата на шампионите донесе неколку интересни парови. Посебно се издвојува натпреварот...

Баерн Минхен брзо најде замена за Мануел Нојер

0
Баерн Минхен го смета Александар Нубел за можен наследник на Мануел Нојер. Фудбалерот во сопственост...

Рекорд, Баерн со 11 последователни победи

0
Германскиот гигант Баерн Минхен постави нов рекорд во Лигата на шампионите. Баварците го совладаа Плзен...

Баерн урна рекорд на Реал, пет години не знае за пораз...

0
Фудбалерите на Баерн Минхен го декласираа Плзен со 5-0 во натпреварот од третото коло во...