fbpx

таг: ball

Интер не дозволува Шкриниар да оди во Париз

0
Париз Сен Жермен уште еднаш доби „не“ од Интер за понудата да го доведе Милан...

Милан, испрати богата понуда за Николо Заниоло

0
Според италијанските медиуми, голема е веројатноста Николо Заниоло до крајот на предониот рок да се...

Интер со 2 опции кои би можеле да бидат замена за...

0
Интер очигледно веќе го прифати фактот дека ќе го загуби дефанзивецот Милан Шкриниар кој е...

Дани Алвеш се соочува со казна затвор од 4 до 12...

0
Бразилскиот репрезентативец Дани Алвеш се наоѓа во притвор во Барселона поради сексуален напад врз девојка...

Мазрауи „недостапен за натпревари“, има „благо воспаление“

0
Баерн Минхен објави дека дефанзивецот Нусаир Мазрауи бил позитивен на корона вирусот за време на...

Шахтјор ја одби втората понуда на Арсенал, Грилиш е причината

0
Арсенал прави се за да го донесе Михајло Мудрик на стадионот Емирати. Украинскиот талент е...

Лионел Меси ќе го продолжи договорот со Париз Сен Жермен

0
Лионел Меси стана светски шампион со Аргентина на Мундијалот во Катар, го одигра турнирот на...

Брозовиќ пред американецот Адамс и австралиецот Ирвин

0
Останаа уште осум репрезентации во битката за светската титула во Катар. Турнирот се ближи кон...

Откриено зошто Монфилс нема да игра на “Австралија Опен”

0
Францускиот тенисер Гаел Монфилс нема да игра на Австралија Опен. Причината за пропуштањето на првиот...

Дани Алвес вечерва ќе постави нов рекорд на СП

0
Најтофејниот светски фудбалер во историјата, Дани Алвес вечерва се очекува да стане најстариот капитен во...