fbpx

таг: “Австралија

Швјонтек сигурна во Мелбурн, Циципас против Синер

0
Првата носителка Ига Швјонтек продолжи со одличните игри на Австралија опен. Таа ја декласира Кристина Букса дозволувајќи и само еден гем (6:0, 6:1)....

Bториот носител Каспер Руд елиминиран од Австралија опен

0
По елиминацијата на првиот носител Рафаел Надал, од Австралија опен испадна и вториот носител, Каспер Руд. Норвешкиот тенисер во второто коло загуби од...

Кирјос се откажа од Австралија Опен, поради повреда

0
Самиот старт на Австралија Опен донесе уште еден проблем за организаторите, откако најдобриот домашен тенисер, Ник Кирјос,...

Познати се првите носители на “Австралија Опен”

0
Организаторите на “Австралија Oпен”, првиот тениски гренслем турнир годинава, ги одредија носителите за турнирот кој започнува на...