таг: Aryna

Гарсија преку Сабаленка до титулата во Форт Ворт

0
Француската тенисерка Каролин Гарсија, која до неодамна беше шеста во светот, во голем стил ја...

ВТА турнир во Форт Ворт, почна со две изненадувања

0
Стартуваше завршниот ВТА турнир во Форт Ворт, а на самиот почеток дојде до две изненадувања....