таг: Angeles

Клиперс подобар од Голден Стејт, петти натпревар со 30 поени за...

0
Стеф Кари и Џоел Ембид ја обележаа изминатата ноќ во НБА лигата. Кари...

Лејкерси и без Леброн Џејмс го срушија шампионот

0
Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерси одиграа маестрално и славеа против Голден Стејт Вориорс...

Леброн Џејмс повторно се повреди, ќе го пропушти дуелот со Мемфис

0
Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс ќе биде надвор од терените неколку...

“МВП треба да игра помеѓу 75 и 82 натпревари по сезона”

0
Кошаркарот на Лос Анџелес Kлиперс, Пол Џорџ, смета дека играчот мора да одигра најмалку 75...

Милвоки подобар од Лејкерси без Леброн, Денвер загуби во Орландо

0
Во НБА лигата се одиграа само четири натпревари. Најпривлечен беше оној во „Крипто.ком Арената“, каде...

Судија Луис ја призна грешката: Имаше контакт врз Леброн

0
Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерси беа оштетени во средбата со Бостон Селтикс, откако во завршните...

Лејкерси ја прекинаа низата од 11 победи на Мемфис

0
Лос Анџелес Лејкерс покажаа дека се подготвени за борба, враќајќи се од двоцифрена негатива во...

Дончич не успеа да ги сопре Клиперси, победа за Филаделфија

0
Лос Анџелес Клиперс го победи Далас Маверикс со 113:101 во еден од најинтересните натпревари од...

Лејкерси со победа ја завршуваат годината, Њу Орлинс и Денвер први...

0
Лос Анџелес Лејкерси продолжија со играта „топо-ладно“, но ноќва се радуваа на победа на гостувањето...

Голема победа на Лејкерс, Дејвис подобар од Адетокумбо

0
Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс запишаа голема победа на гостувањето кај Милвоки Бакс (129-133). Средбата...