таг: Ахли

Хет-трик на Фирмино за Ал Ахли против Ал Хазем

0
Натпреварот меѓу Ал Ахли и Ал Хазем ја отвори сезоната во шампионатот на Саудиска Арабија,...

Фенербахче сака до го замени Езџан Алиоски со Блинд

0
Фенербахче нема намера да го откупи од Ал Ахли договорот на македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски. Според информациите...