таг: ahead

Манчестер Јунајтед го претстави Андре Онана

0
Андре Онана е новиот голман на Манчестер Јунајтед, официјално објави клубот од „Олд...

Онана се збогува со „неаѕурите“, утре е презентација кај Јунајтед

0
Андре Онана се прости од своите поранешни соиграчи во Интер и се очекува...

За 50 милиони евра од Интер се сели во Манчестер Јунајтед

0
Камерунскиот голман Андре Онана ќе биде новиот чувар на мрежата на Манчестер јунајтед....

Онана се договори со Ман. Јунајтед, се чека на Интер

0
Манчестер Јунајтед и Андре Онана ги договорија сите детали околу идната соработка и...

Жесус, е најплатениот селектор во светот со 10 млн евра!

0
Жорге Жесус минатата сезона го предводеше Фенербахче, со кој на крајот не успеа...

Роман Јаремчук нема да игра против Македонија

0
Првиот напаѓач на Украина, фудбалерот на Клуб Бриж, Роман Јаремчук, ќе ги пропушти...

Катарците со втора понуда, сега со 5,5 милијарди евра за купување...

0
Катарскиот шеик и банкар Хамид Бин Јасим бин Џабер Ал Тани, кој ја...

Среда 21 часот, последниот рок за продажбата на “Црвените Ѓаволи”

0
Потенцијалните нови сопственици на Манчестер јунајтед имаат рок до среда, до 21 часот,...

Лајпциг без Кристофер Нкунку против Манчестер Cити

0
Фудбалерот на Лајпциг, Кристофер Нкунку ќе биде надвор од терените до крајот на...

Посетеноста, Катар 2022 далеку подобар од Русија 2018

0
Според ФИФА, посетеност на првите 48 натпревари на Светското првенство во Катар била повеќе од...