fbpx

таг: „24ur“

Првиот човек на УЕФА жестоко го критикуваше Флорентино Перез!

0
Во интервјуто за „24.ur“, претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, зборуваше за долго најавуваното ново натпреварување, „Суперлига“, кое го загрозува елитното натпреварување на...