таг: 2322

Драма во Будимпешта: „Вардарецот“ Гаџа го натера Исланд на капитулација

0
Хрватска по голема битка го совлада Исланд со 23-22, дуел што го одбележаа бројни пресврти, за на крајот да биде решен со гол...

„Влезе“ со топка во голот – Дибиров има ТОП 5 погодок...

0
Вардар загуби кај Загреб со 23-22 во последниот натпревар од ЛШ за оваа година, но ако е за утеха, еден од погодоците на...