таг: 2021/2022

Финалниот натпревар од купот „Благоја Георгиевски-Буштур“ повторно на Кале

0
И во оваа натпреварувачка сезона 2021/2022, Македонската кошаркарска федерација ќе биде организатор на финалниот турнир од Купот „Благоја Георгиевски-Буштур“. Натпреварите, во машка...